Ambassadeurstraject wijkverpleegkundigen en casemanagers dementie

Wijkverpleegkundige haalt haar fiets van slot

Wil jij jouw zeggenschap vergroten, invloed uitoefenen op beleid, sterke communicatie vaardigheden ontwikkelen en jouw vak een stem geven? En ben jij een gedreven wijkverpleegkundige of casemanager dementie, meld je dan aan voor dit ambassadeurstraject! 

De snelle veranderingen in de zorg hebben een grote impact op onder andere zorgorganisaties, professionals in de ouderenzorg én bewoners in de wijk. Landelijk is dan ook het besef gegroeid dat we wijkverpleegkundigen en casemanagers dementie als leiders in de wijk nodig hebben. Zij zijn de sleutelfiguren als het gaat om contact met cliënt, familie en collega's van andere disciplines. Alleen met hun verpleegkundig leiderschap kunnen we complexe zorg in de wijk blijven bieden.  

In 2013 startte V&VN daarom al met het opleiden van wijkverpleegkundigen en casemanagers dementie tot de ambassadeurs van hun beroepsgroep. Dit najaar gaan we met de 11e groep van start.

Tijdens dit ambassadeurstraject:
  • ontwikkel jij jezelf als verpleegkundig leider in de wijk;
  • leer je om zorgprofessionals een duidelijke stem te geven;
  • krijg je alle tools om belangen te behartigen, te lobbyen en te onderhandelen in het belang van de beroepsgroep;
  • ontwikkel je vaardigheden om zowel schriftelijk als mondeling in gesprek te gaan met uiteenlopende partijen in het veld.
  • oefen je met presentaties geven, de pers te woord staan en op te treden op tv, tijdens politieke bijeenkomsten of bij je eigen organisatie.

Doelgroep

Ben jij een gedreven wijkverpleegkundige en/of casemanager dementie die persoonlijke leiderschapskwaliteiten wilt versterken en daarmee wilt bijdragen aan een betere zichtbaarheid van je vak? Ben jij klaar om meer leiderschap te nemen op verpleegkundige zorg? Heb jij het lef om het hoofd boven het maaiveld uit te steken? En ben je bereid om je voor de beroepsvereniging V&VN in te zetten? Dan is dit traject echt iets voor jou!  

Dit traject brengt ook positieve ontwikkelingen mee voor jouw organisatie. Als zorgorganisatie:
  • voldoe je aan de landelijke opdracht om verpleegkundig leiderschap te organiseren binnen de organisatie;
  • word je op regionaal en landelijk niveau zichtbaar(der);
  • heb je verpleegkundige leiders om de beroepsgroep binnen én buiten de organisatie te vertegenwoordigen;
  • heb je verpleegkundige leiders die de beroepsgroep kunnen ondersteunen in hun dagelijkse werkzaamheden op basis van de laatste landelijke ontwikkelingen.

Programma

Het programma bestaat uit 10 bijeenkomsten. De lesdagen zijn altijd op woensdag en vinden plaats op het kantoor van V&VN in Utrecht, tenzij anders vermeld.  

Data:  

  • 1 oktober 2025 - Startbijeenkomst 
  • 5 november 2025 - Van Pioniers tot toekomst 
  • 3 december 2025 - De Sleutel tot Succesvolle Verbindingen 
  • 14 januari 2026 - Een blik op de politiek 
  • 4 februari 2026 - De wereld van besluitvorming – Bezoek 1e en 2e kamer 
  • 11 maart 2026 - Navigeren door Wet- en Regelgeving 
  • 15 april 2026 - Beleidsvorming en de Toekomst van de Zorg – Bezoek VWS 
  • 6 mei 2026 - Reflectie, Groei en Vooruitblik 
  • 3 juni 2026 - Diner Pensant 
  • 7 oktober 2026 – Terugkomst bijeenkomst

De coaching gesprekken zijn individueel in te vullen.

Prijs

€ 3.999,- voor leden van V&VN. De prijs is inclusief alle leermiddelen en lunch op de lesdagen.  

Ben je nog geen lid, maar wil je wel ambassadeur worden? We nodigen je dan wel uit om te solliciteren. Word je aangenomen dan kan je jezelf bij de start van het ambassadeurstraject alsnog als lid aanmelden.

Deze leergang brengt niet alleen jou verder, maar de gehele zorgorganisatie. De kosten worden dan ook veelal vergoed door de werkgever. Vraag jouw leidinggevende naar de mogelijkheden. 

Aantal deelnemers: 15-20 deelnemers

Meer informatie

Mocht je nog extra informatie willen over het ambassadeurstraject, dan ben je van harte welkom op de online informatieavond op 6 mei 2025. Aanmelden hiervoor kan via wijkverpleegkundigen@venvn.nl. Je ontvangt dan van ons een mail met de link naar de online informatieavond. 

Aanmelden kan tot 3 juni 2025

Ben jij klaar om het verschil in de wijk te maken als ambassadeur van dit mooie vak? Meld je dan snel aan! Na aanmelding ontvang je van ons een uitnodiging om te solliciteren. Solliciteren kan tot uiterlijk 3 juni 2025.

Na 3 juni 2025 krijgt iedereen die zich heeft aangemeld van ons een bericht en word je uitgenodigd voor de selectiegesprekken. Deze gesprekken worden eind juni 2025 gehouden. 

Meld je snel aan

Samen maken we de zorg beter. Word lid!

Wij zijn de verpleegkundigen, verzorgenden IG en verpleegkundig specialisten van Nederland. Verenigd in V&VN zetten we ons in voor (kennis)ontwikkeling en het versterken en positioneren van onze beroepen. Wil jij zeggenschap over jouw vak? Sluit je dan bij V&VN aan! Met ruim 100.000 leden vormen we één krachtige stem. Van de werkvloer tot in politiek Den Haag.

Ontwerp Zonder Titel (15)